1 март - Ден на българо - германската дружба и русенският пр

1 март - Ден на българо - германската дружба и русенският пр

Сообщение Олег Гуцуляк 28 фев 2010, 20:04

На 1 март 2009 година група ентусиасти от град Русе възстановиха дейността на сдружението “Приятели на Германия” и обявиха този ден за Ден на Българо-Германската дружба. Отново сме в навечерието на този празник и като подарък от германска страна получаваме следната новина: Германското дяснорадикално списание – ФОЛК ИН БЕВЕГУНГ (http://www.volk-in-bewеgung.de ) публикува статия на русенския публицист Антон Рачев, в която се прави кратък обзор на национално-политическите сили в България, а също и преглед на Българо-Германските отношения през последните 100 години.

Статията е озаглавена „Националният лагер в България” (“Das nationale Lager in Bulgarien”). От национално-политическите субекти в България първо е спомената БНРП, която е определена от автора като ”единствената открито антиционистка партия в страната”. БНС са споменати в материала като младежка организация, чиито членове се определят като социални националисти с лидер Боян Расате и т.н. Антон Рачев е инициаторът и ръководителят на дружеството “Приятели на Германия” и всички членове и симпатизанти го поздравяваме за тази публицистична изява.

Изображение
All this has happened before. All this will happen again - Всё это было прежде, и повторится вновь.
So Say We All - И Это Наше Слово.
Pro Aris et Focis : За алтари и очаги!
http://falangeoriental.blogspot.com
Олег Гуцуляк

Re: 1 март - Ден на българо - германската дружба и русенският пр

Сообщение Валентин Чередников 28 фев 2010, 20:33

Ахтунг - наконец мы являемся свидетелями милитаризации Болгарии!! О, могущественный колосс на немецком танке, от движения тени которого содрогается мир!
Валентин Чередников

Сообщение Максим Журкин 01 мар 2010, 09:27

Кстати, очень неблагодарная строна. Россия постоянно ей помогала, и тем не меннее всегда она ориентировалась на Германию.
Максим Журкин

Сообщение Максим Борозенец 01 мар 2010, 13:39

Да это венгры номер 2, потомки завоевателей. Кто сильнее, тот и прав. И подобно румынам никак не определятся - кто они, чернявые цыгане или даки-фракийцы постарийские...
Я считаю, Богария проявила свой национальный характер в Балканские войны, когда Османская Империя покинула наконец-то захапанные земли. Болгария тут же начала делить все "по справедливости", что стало поводом ко Второй Балканской войны - между Болгарией с одной стороны и Сербией, Грецией, Румынией, Черногорией и Турцией с другой. Болгария была побеждена и лишилась большей части своих приобретений в первой войне, Османская империя вернула Адрианополь с окрестностями.

Но меня все же интересует "русенския ПР"... И в любом случае, хочу поздравить наших болгарских товарищей, проявивших интерес к Интертрадиционалу.
Ex Borea Lux! - Из Севера Свет!
Максим Борозенец
Администратор

Сообщение Алексей Ильинов 01 мар 2010, 14:36

Максим Борозенец писал(а):Но меня все же интересует "русенския ПР"... И в любом случае, хочу поздравить наших болгарских товарищей, проявивших интерес к Интертрадиционалу.

А это вот они и есть - http://www.arthania.ru/content/my-idem- ... m-rachevym
Прошу любить и жаловать Антона Радославова Рачева, главу традиционалистской организации "Общество Дуло" (филиал метаполитической ассоциации "THULE-SEMINAR") и председателя метаполитического содружества "THULE-SARMATIA".
"Vielleicht wird das Dritte Reich ein germanisch-slawisches Reich des noch seiner Entdeckung harrenden östlichen Christentums sein" (Erich Müller-Gangloff)
Алексей Ильинов

Вернуться в Сверхновая Сарматия