Дмитрий Корчинский о лютеранстве

Дмитрий Корчинский о лютеранстве

Сообщение Олег Гуцуляк 13 мар 2013, 20:56

Дмитро Корчинський

Щойно з жахом спіймав у себе в голові думку, яка майже промайнула в хаотичному потоці свідомості, проте зачепилася за стародавні асоціації, отож я раптом усвідомив, що Бах був лютеранином!
Музика створена з аркбутанів і контрфорсів, з барочного вихору і таємниці темного, вечірнього, вже спорожнілого внутрішнього простору собору, музика - таїнство, писалася людиною, яка не визнавала таїнств.
Творчість є наскрізь іраціональним та алогічним жартом.
Протестанти помилково називають таїнствами мавпування церковної практики, а себе помилково називають церквою. Це не до того, що вони погані, серед них багато правильних хлопців ( той самий Бах ), але Папа таки мав рацію.
Головне не те у що вірять вони, а те у що віримо ми. Вище за Київ по Дніпру є велике водосховище, яке називається "Київське море", проте, Київ, на жаль не є приморським містом. Мені доводилося бачити і справжнє море і лютеранське "таїнство", вони сильно відрізняються від справжніх.
Протестанти та юдеї багато вкладають у дискредитацію католицизму. Суцільний Ден Браун. Єдине добре, що може зробити кожний Браун - покаятися, прчаститися, поцілувати нарешті папську пантофлю, спалити власні безглузді писання і заходитися викривати змову Лютера. Тим більше, що Лютер, навідміну від Христа таки напевне був одружений.
Я спостерігав лютеранський обряд, зокрема, і в тій церкві у Віттенберзі де власне його впроваджував Лютер. На мене він справив гнітюче враження комсомольських зборів. Доречі, наскільки я розумію, подібне враження він справляв і на Юнга, який невротиків католиків відправляв до церкви, а невротиків протестантів до своїх колег.
Ще раз хочу підкреслити, що лютерани наші брати, які тимчасово помиляються у деяких догматичних та філологічних питаннях. Проте колись вони звільняться від тоталітарної спадщини лютеранства-меланхтоніанства, поміняють істукани Лютера на пам'ятники Лойоли і зрозуміють, що свято важливіше за працю, а головне, що суспільство і Церква не співпадають.
All this has happened before. All this will happen again - Всё это было прежде, и повторится вновь.
So Say We All - И Это Наше Слово.
Pro Aris et Focis : За алтари и очаги!
http://falangeoriental.blogspot.com
Олег Гуцуляк

Re: Дмитрий Корчинский о лютеранстве

Сообщение Александр Волынский 13 мар 2013, 22:35

Я лично строю такую схему.
Православие это Первый Храм где Царь был выше Первосвященника
Католицизм это Второй Храм где Первосвященник был Царем
Протестантизм это иудаизм диаспоры.
Но была еще религия Израиля эпохи Судей и Пророков, когда с Богом говорили прямо.
אור לגויים свет народам
Александр Волынский

Сообщение Иван 31 окт 2013, 21:46

Ну так так называемое "харизматическое движение" уж очень явная пародия на Пророков.
Иван

Сообщение Олег Гуцуляк 01 ноя 2013, 00:05

Но была еще религия Израиля эпохи Судей и Пророков, когда с Богом говорили прямо.

Очевидно, что это - время появления и расцвета монашества (иночества), которые уходили от светско-церковной системы общения с Богом к непосредственному подражанию образу жизни Христа. Евангельский Христос открывается нам как идеал совершенного монаха: Он не женат, свободен от родственных привязанностей, не имеет крыши над головой, странствует, живет в добровольной нищете, постится, проводит ночи в молитве. Монашество – стремление в максимальной степени приблизиться к этому идеалу, устремленность к святости, к Богу, отказ от всего, что удерживает на земле и препятствует вознестись на небо. Они шли в пустыни не как в темную и сырую могилу, а как в цветущую и радостную страну духа. Диадох Фотикийский (V в.) так сформулировал общее правило для ухода из мира: «Мы добровольно отказываемся от сладостей этой жизни только тогда, когда вкусим сладости Божией в целостном ощущении полноты».
All this has happened before. All this will happen again - Всё это было прежде, и повторится вновь.
So Say We All - И Это Наше Слово.
Pro Aris et Focis : За алтари и очаги!
http://falangeoriental.blogspot.com
Олег Гуцуляк

Вернуться в Нордическое лютеранство